niebiesko-sino-zielony

Szanowni Państwo!
Proszę o rozstrzygnięcie wątpliwości dotyczącej pisowni: niebieskosinozielony czy niebiesko-sino-zielony? Wiedząc o przykładach: starocierkiewny, ale staro-cerkiewno-słowiański, skłaniam się raczej ku tej drugiej możliwości, ale nigdzie nie moge znaleźć reguły, która odnosiłaby się do pisowni takich połączeń.
Bardzo dziekuję za odpowiedź.
Nigdzie? A sprawdzała Pani par. [186] w naszym słowniku ortograficznym, dostępnym także na stronach WWW? Napisano tu m.in.: „(…) z łącznikiem piszemy przymiotniki złożone z więcej niż dwóch członów równorzędnych, np. biało-czerwono-niebieski, słownik polsko-francusko-hiszpańsko-włoski”. Jeśli w podanym przez Panią przykładzie chodzi o równorzędne zestawienie trzech kolorów, to należy użyć pisowni z dwoma łącznikami. Ale jeśli myślała Pani o połączeniu koloru niebieskiego z sinozielonym, to starczy jeden łącznik: niebiesko-sinozielony.
Mirosław Bańko, PWN