nieczerwono-biała?

Witam!
Jak poprawnie piszemy zaprzeczone formy od przymiotników z łącznikiem, np. czerwono-biała (nie czerwono-biała czy nieczerwono-biała)?
Dziękuję i pozdrawiam.
Zasadniczo nie z przymiotnikami – bez względu na to, czy są to przymiotniki złożone, czy nie – piszemy łącznie, toteż powinno być nieczerwono-biała. Jednak wyraz nieczerwono-biała wygląda na sztuczny i nie bardzo jest dla mnie jasne, co miałby znaczyć i czy w ogóle jego użycie jest sensowne. Dobrze by było się dowiedzieć, w jakim kontekście wyraz ten miałby wystąpić.
Zapis rozdzielny stosujemy jedynie w zaprzeczeniach typu nie czerwono-biała, lecz biało-czerwona, których użycie jest prawdopodobne.
Polecam internetowy Słownik ortograficzny, reguły nr [167] i [182], oraz Wielki słownik ortograficzny języka polskiego.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski