niedorajda i niedołęga

Szanowna Redakcjo,
Nie tak dawno miałam spór z kolegą na temat różnicy pomiędzy słowami niedorajda i niedołęga. Czy tak naprawdę mają dużo wspólnego? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Niedołęga kojarzy się z niedołęstwem – ktoś może być nazwany niedołęgą ze względu na swoje ułomności fizyczne. Nie jest to jednak warunek konieczny – niedołęgą nazywamy lekceważąco też kogoś, kto jest niezręczny lub niezaradny. I wówczas znaczenia oraz zakresy użycia słów niedołęga i niedorajda dokładnie się pokrywają.
Mirosław Bańko