nie(o)publikowany

Czy jest rożnica między przymiotnikami niepublikowany i nieopublikowany? Jeśli tak, to jaka?
Dziękuję.
Praca niepublikowana jest jak niemalowane deski: nie chodzi o to, że ktoś jej w danym momencie nie publikuje, lecz o to, że nie została opublikowana. Niepublikowany więc to zazwyczaj synonim słowa nieopublikowany.
Znaczenie, które tu mamy na myśli, można nazwać rezultatywnym. Jest możliwe użycie słowa niepublikowany także w znaczeniu procesualnym, np. np. „Książki teraz niepublikowane kiedyś były w masowej sprzedaży”. Do niedawna w zdaniu tym należałoby zastosować pisownię rozdzielną: „Książki teraz nie publikowane kiedyś były w masowej sprzedaży”. Zróżnicowanie pisowni zaprzeczonych imiesłowów było bowiem skorelowane z ich znaczeniem. Obecnie dawna pisownia odchodzi w zapommnienie, więc coraz częściej będziemy się zastanawiali, co to są prace niepublikowane: takie, których ktoś nie publikuje, czy takie, których ktoś nie opublikował.
Mirosław Bańko, PWN