nierealizowanie

Czy w zdaniu:

„Parametr umożliwia określenie, czy na e-recepcie ma być drukowane oświadczenie pacjenta o nierealizowaniu wcześniej recept”. Zapis poprawny to „nierealizowaniu” czy „nie realizowaniu”?

Dziękuję z góry za odpowiedź

Partykułę nie jako wykładnik zaprzeczenia piszemy z rzeczownikami łącznie. A zatem poprawna forma to: nierealizowanie, a w miejscowniku liczby pojedynczej: (o) nierealizowaniu.

Adam Wolański