nieść – ze sobą czy za sobą?

Jak poprawnie powinno brzmieć zdanie: „Zwróć uwagę na szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą (czy za sobą) realizacja tego projektu”?
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.
Obie konstrukcje są używane. Osobiście wolę tę drugą (nieść za sobą), gdyż jest jednoznaczna, wyspecjalizowana w tej właśnie funkcji, podczas gdy nieść coś ze sobą można też w sensie dosłownym (idąc trzymać).
Mirosław Bańko, PWN