nieskończenie wymiarowy

Przestrzeń nieskończeniewymiarowa czy nieskończenie wymiarowa? Nieskończenie w tym wypadku pełni funkcję liczebnika nieokreślonego czy przysłówka? Jeśli przysłówka, czy można w takim razie zastosować zasadę [134] WSO? Analogicznie do czysto naukowy? Czy też można wyraz ten potraktować jako skostniały termin i pisać łącznie jak lekkostrawny? W słowniku PWN skończeniewymiarowy napisane jest łącznie. Ale chciałabym zrozumieć, dlaczego.
Dziękuję.
Nieskończenie jest przysłówkiem. Stosowanie zasady [134] jest w tym wypadku trudne, bo wśród wyrazów wymienionych tam jako scalone mamy tylko takie, które są w częstym użyciu. Nieskończenie wymiarowy to wyrażenie specjalistyczne, rzadko używane, trudno więc uznać, żeby mogło skostnieć.
Wyrażenie skończeniewymiarowy, które podaje Wielki słownik ortograficzny, pochodzi z terminologii matematycznej (o czym słownik informuje). Zaciekawiony takim zapisem, przejrzałem teksty dostępne Google’owi, i okazało się, że matematycy zwykle piszą je rozłącznie.
Pisownię łączną można by uzasadniać, tłumacząc, że chodzi tu o termin naukowy, stosowany w niewielkiej liczbie tekstów. Gdybym sam chciał użyć takiego zapisu, dodałbym przypis z wyjaśnieniem.
Jeśli jednak nie jest to tak ważne, najlepiej zgodzić się na zapis nieskończenie wymiarowy.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski