niesort

Witam!
Proszę o wyjaśnienie pisowni słowa niesort. Chodzi o odzież: sortowana – sort, niesortowana – niesort (nie sort?).
Pozdrawiam.
W Internecie znalazłem ogłoszenie: „oryginalny niesort odziezy uzywanej z holandi” (pisownia oryginalna), a w Tygodniku Podhalańskim taki fragment: „może by tak nasypać kilka samochodów niesortu na drogę, potem ten niesort rozplantować”. Nie znalazłem niesortu w słownikach, ale mogę się domyślać, że chodzi o niesortowany materiał, w szczególności towar.
Skoro się wyjaśniło, że niesort to rzeczownik, to możemy zastosować regułę dotyczącą pisowni nie z rzeczownikami. Skoro np. byt i niebyt, to także sort i niesort.
Oba wyrazy, sort i niesort, mają charakter środowiskowy.
Mirosław Bańko, PWN