niezłomny i zdeterminowany

Czy wyrazy niezłomny i zdeterminowany (zwłaszcza że determinacja w Słowniku języka polskiego określona została jako „niezłomne postanowienie”) można uznać za synonimy w kontekście: człowiek niezłomny i zdeterminowany?
Nie powiedziałbym, żeby to były synonimy: człowiek niezłomny to nie tylko taki, który z determinacją dąży co celu, ale i taki, którego nie można złamać.
Mirosław Bańko, PWN