niezły kontrakt

Dzień dobry,
bardzo proszę o poradę dotyczącą pisowni rzeczowników milion i miliard. W jaki sposób powinno się je odmieniać w wyrażeniach: „Na 26,3 miliarda zł opiewa kontrakt” czy też „Na 26,3 miliardów zł opiewa kontrakt”?
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Pierwsza wersja jest poprawna, słownie: „Na dwadzieścia sześć i trzy dziesiąte miliarda złotych opiewa kontrakt”. Można też powiedzieć: „Na dwadzieścia sześć miliardów i trzysta milionów złotych opiewa kontrakt”. Teraz nawet suma kontraktu wydaje mi się większa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski