niskoprzetworzony

Jak napisać: produkty nisko przetworzone czy niskoprzetworzone?
Dziękuję za odpowiedź i uzasadnienie.
Przysłówki z imiesłowami przymiotnikowymi w zasadzie pisze się rozdzielnie (np. nisko zamocowane siodełko), ale słowo niskoprzetworzony jest nieregularne semantycznie. Nie można go rozumieć dosłownie, gdyż chodzi tu o niski stopień przetworzenia produktu, a nie o jego niskie położenie. To uzasadnia łączną pisownię. Por. zresztą podobne przykłady: płyta długogrająca (to pewien rodzaj płyty, a nie po prostu 'płyta, która długo gra') i zestaw głośnomówiący (to też pewien rodzaj akcesoriów telefonicznych, a nie po prostu urządzenie, które głośno mówi).
Nawiasem mówiąc, słowo niskoprzetworzony ma chyba charakter środowiskowy. Słowniki polszczyzny ogólnej go nie notują. Sam powiedziałbym raczej produkty w niewielkim stopniu przetworzone. Ale słowo niskoprzetworzony ma tę zaletę, że jest krótsze.
Mirosław Bańko