niż w funkcji przyimka

Dzień dobry. Czy wyrażenie "niż" w zdaniu typu "Jesteś ładniejsza niż Ola" pełni rolę spójnika czy przyimka?

Wyraz niż w przytoczonym zdaniu pełni funkcję przyimka przyłączającego wyrażenie, które określa podstawę porównania. Stosowany jest w wypadku cech lub sytuacji, które odznaczają się zwykle większym lub mniejszym stopniem nasilenia.

Adam Wolański