norma

Zastanawiam się, które z wyrażeń jest bardzie poprawne: wejść do normy czy przejść do normy. Może oba są niepoprawne i należy je zastąpić innym, o synonimicznym znaczeniu? Proszę o pomoc i propozycje zbliżonych znaczeniem fraz.
O jaka normę Pani chodzi – językową? Można powiedzieć, że jakieś wyrażenie już weszło do normy, jak również że przeszło do normy. To drugie podkreśla, że przeszło spoza niej, prawdopodobnie pokonując jakieś przeszkody (por. przeniknąć, przedostać się). Pierwszy zwrot uważam za bardziej naturalny.
Są też inne możliwości: coś znalazło się w normie, zostało objęte normą, stało się normatywne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski