normy języka mówionego

Witam serdecznie,
Proszę o wskazanie mi lektury, za pomocą której będę mogła poznać obowiązujące normy polskiego języka mówionego. Nie chodzi mi przy tym o Nowy słownik poprawnej polszczyzny, ale o inną publikację, może bardziej wyczerpującą temat, na którego poznaniu mi zależy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Joanna Drzazga
Spośród publikacji o charakterze normatywnym polecam Podręczny słownik poprawnej wymowy polskiej Władysława Lubasia i Stanisława Urbańczyka. Ponadto warto przeczytać Fonetykę i fonologię współczesnego języka polskiego Danuty Ostaszewskiej i Jolanty Tambor. Wprawdzie ich podręcznik ma charakter opisowy, nie normatywny, ale podaje wiele trafnych obserwacji, np. na temat wymowy samogłosek nosowych. W tej książce znajduje się także bibliografia, która pomoże w kontynuowaniu studiów na ten temat.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski