nowo wybudowany, niewybudowany

Szanowni Panstwo!

Ciekawi mnie, jak się pisze: nowowybudowany, czy nowo wybudowany? Podobno przymiotniki pisze się razem, ale czy np. niewybudowany, czy nie wybudowany?

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
Agnieszka Posavec
Nowo piszemy zawsze osobno: nowo wybudowany, nowo budowany, nowo powstały, nowo powstający. Przymiotniki z cząstką nie rzeczywiście pisze się na ogół razem, ale podane przez Panią przykłady należą raczej do imiesłowów przymiotnikowych niż przymiotników sensu stricto. Pisownia imiesłowów zaś niedawno zmieniła się, co wielokrotnie już objaśnialiśmy na stronach naszej Poradni (por. lista odpowiedzi).
Mirosław Bańko