nowotworzenie

Szanowni Państwo,
jak należy poprawnie napisać rzeczownik nowopoczynanie? Słowo odbieram jako neologizm, a oprócz nowotworzenia nie potrafię wskazać na rzeczownik utworzony w podobny sposób. Czy połączenia nowo- z rzeczownikiem rządzą się innymi prawami niż połączenia nowo- z innymi częściami mowy?
Dziękuję i pozdrawiam.
Niewiele jest rzeczowników, które mogłyby służyć za wzór, najlepszy z nich to chyba nowomowa. Słowa nowotworzenie nie znałem, ale wydaje mi się udane, ponieważ samo jest przykładem tego, o czym mówi. Czy punktem wyjścia jest nowotwór (ma się rozumieć nie w znaczeniu medycznym), ogniwem pośrednim nowotworzyć 'tworzyć nowotwory', a punktem dojścia nowotworzenie?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Tak, o takie rozumienie nowotworzenia też mogłoby mi chodzić, choć przyznaję, że słowo znalazłam na stronach internetowych jako określenie procesu rozrostu tkanki nowotworowej, właśnie w sensie medycznym.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź!
    Emilia Nawojczyk