nowy, nowszy, najnowszy

Dzień dobry,
czy zwrot zupełna nowość jest poprawny? Zawsze wydawał mi się on nielogiczny – przecież coś nie może być mniej lub bardziej nowe.
Z góry dziękuję.
Zaskoczyła mnie Pani. Dotąd myślałem, że przymiotnik nowy się stopniuje (por. w tytule niniejszej porady). Zajrzałem do słownika i widzę, że się nie myliłem. Stopniowanie jako zjawisko gramatyczne wymaga, aby cecha nazwana przymiotnikiem podlegała gradacji. Cecha ta przechodzi na pochodne rzeczowniki. Jeśli więc coś może być zupełnie nowe, to niewykluczona jest zupełna nowość.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski