nowy używany?

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o wyjaśnienie, co w języku polskim oznaczają pojęcia nowy i nieużywany oraz czy przedmiot może być jednocześnie nowy i używany.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Słowo nowy ma kilka znaczeń i jeśli się postarać, to można wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś powie sensownie: „Jacek ma nowy używany rower”. Wystarczy, żeby Jacek był amatorem używanych rowerów i wymieniał je co jakiś czas. W powyższym zdaniu nie wolno jednak postawić przecinka.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski