nr, Nr, NR?

Szanowni Państwo, czy poprawny jest zapis drukowanymi literami skrótu wyrazu numer na budynku lub tabliczce: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 103, czy też powinien on być zapisany tak: SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 103…, a może tak: SZKOŁA PODSTAWOWA nr 103…?
Łączę pozdrowienia,
Zbigniew Sepioł
Chodzi nie o litery drukowane, lecz o wielkie, czyli wersaliki. Jeśli pierwszą część nazwy zapisano wersalikami, odpowiedni będzie taki sam zapis skrócenia wyrazu numer. Z podanych wariantów właściwy jest pierwszy: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 103.
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
PS. Gdyby jednak nazwa nie była zapisana wersalikami, to skrót nr powinien zaczynać się małą literą: „Szkoła Podstawowa nr 103”.
Red.