numery stron w przypisach

Czy w przypisie dolnym poprawne jest zastąpienie zapisu dwóch kolejnych numerów stron, do których się odwołujemy, podaniem pierwszej z nich z dopiskiem n. dla następna? Na przykład […], Warszawa 2014, s. 158n. zamiast […], Warszawa 2014, s. 158–159.
Można użyć skrótu i nn. albo i nast., na przykład: […], Warszawa 2014, s. 158 i nn. Jest to użyteczne, jeśli odwołuje się Pan do wielu kolejnych stron, których zakres trudno precyzyjnie wyznaczyć (np. dlatego, że temat powraca na wielu kolejnych stronach, ale niekoniecznie na wszystkich i nie na wszystkich jest omawiany z jednakową szczegółowością). Jeśli odsyła Pan czytelników do treści zawartych akurat na stronach 158 i 159, to lepiej oszczędzić im pracy i wskazać te strony dokładnie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski