numery telefonów

Jak napisać poprawnie numer telefonu zawierający kierunkowy państwa? +48 22 333 33 33 czy +48 022 333 33 33? Wszak dzwoniąc do innego kraju, nie wybieramy zera pomiędzy numerem kierunkowym państwa a numerem kierunkowym miasta.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Kwestia tyczy nie tyle poprawności zapisu, ile tego, by jeden zapis był zrozumiały dla dzwoniących spoza kraju i z wewnątrz kraju. Być może rozczaruję pytającego, ale nie ma jednego idealnego rozwiązania. Jak to często bywa, trzeba wybrać mniejsze zło i liczyć na to, że dzwoniący z kraju i z zagranicy rozpoznają w określonym ciągu numerycznym poszczególne człony numeru, a więc numer kierunkowy kraju, numer strefowy i numer abonenta. Praktyka podpowiada następujące sposoby rozwiązania problemu:
+48 22 333 33 33
+48 (0) 22 333 33 33
(+48) 022 333 33 33
(+48) (022) 333 33 33

Żadne z rozwiązań nie jest szczególnie preferowane.
Adam Wolański