nuta zapachowa

Ostatnio znalazłem się w sytuacji w której chciałem użyć wyrazu określającego „kolor” zapachu. Mówimy ze smak ma posmak, a zapach ma co?
Zapach ma nutę, por. „Tak, tak, to najlepszy moment, by w tę jedyną, magiczną noc w roku wypróbować uwodzicielską nutkę zapachu o magicznej nazwie «Halloween»” (Cosmopolitan). Częściej jednak mówi się o nucie zapachowej niż o nucie zapachu.
Mirosław Bańko, PWN