o Arturze Conanie Doyle'u

W archiwum Poradni, wpisując hasło Artur Conan Doyle, znalazłam zapis zalecający odmianę wszystkich członów, np. Artura Conana Doyle’a w dopełniaczu. Jest to dla mnie logiczne. We wszelkich publikacjach językoznawczych zaleca się odmianę imion i nazwisk i kładzie się na to duży nacisk. Dlaczego więc w słowniku ortograficznym PWN występuje tylko forma Artura Conan Doyle’a?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Nieodmienność imienia Conan może być usprawiedliwiona tylko zwyczajem językowym, oczywiście pod warunkiem, że jest to część złożonej nazwy osobowej Artur Conan Doyle. Skoro jednak większość źródeł opowiada się za odmiennością tego imienia, należy przyjąć, że formy Artura Conana Doyle’a i podobne są wzorcowe, inne zaś akceptowalne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski