o jasnych włosach

Witam,
jak zapisać jednym wyrazem przymiotnik określający kogoś, kto ma blond włosy: blondwłosy czy blondowłosy?
Dziękuję za pomoc.
Wybór jest duży: jasnowłosy, słomianowłosy, lnianowłosy, żółtowłosy, płowowłosy, złotowłosy – wszystkie te przymiotniki zanotowano w słowniku Doroszewskiego. Na nich bym poprzestał, ale NKJP dostarcza kilkudziesięciu przykładów nieobecnego w słownikach przymiotnika blondwłosy, więc można go dorzucić do wcześniej wymienionych. Forma blondowłosy jest rzadka, nie polecam jej (nie powiemy przecież fioletowłosa o dziewczynie, która sobie włosy zabarwiła gencjaną, ani beżowłosy o młodzieńcu, który by sobie czuprynę upudrował).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski