o wołaczu „bardziej poprawniejsza” odpowiedź

Witam.
Mam takie oto pytanie. Która forma jest poprawna bądź bardziej poprawniejsza: „Witaj, Jakubie” czy bez odmiany, czyli „Witaj, Jakub”?
I już w pytaniu pojawia się drugie. Bo napisałem bardziej poprawniejsza, a czy to jest błąd i nie powinno być bardziej poprawna albo poprawniejsza? I jeśli to błąd, to jak ten błąd się nazywa?
Dziękuję i pozdrawiam.
Wołacz od imienia Jakub brzmi zasadniczo Jakubie, ale w języku potocznym częsta jest równobrzmiąca z mianownikiem forma Jakub. To samo dotyczy wielu innych imion, np. „Jak się masz, Filipie?”, ale „Cześć, Filip!”. Proszę zwrócić uwagę, że swoboda wyboru (ograniczona względami stylistycznymi) dotyczy wołaczy używanych w izolacji, a więc nie wchodzących w związki składniowe, por. „Drogi Jakubie!”, a nie „Drogi Jakub!”. Inna rzecz godna uwagi, to konieczność wydzielenia takiego wołacza (ewentualnie z zależnym przymiotnikiem) przecinkiem, np. „Witaj, Jakubie”, „Witaj, drogi Jakubie” (przecinki w pytaniu dostawiłem, w wersji, którą otrzymaliśmy, ich nie było).
Mam nadzieję, że powyższa odpowiedź jest poprawna i może nawet poprawniejsza od innych. Można by powiedzieć też, że jest bardziej poprawna. Nie można natomiast powiedzieć bardziej poprawniejsza, bo w takiej konstrukcji mielibyśmy skrzyżowanie dwóch wzorców stopniowania. Fachowo taką krzyżówkę określa się jako kontaminację.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski