obchodzić górę

Na górę wjeżdża samochód, okrążając ją, więc góra jest jaka? – objeżdżana.
Na tę samą górę wchodzą turyści, więc w tym wypadku góra jest jaka? – obchodzona? To nie jest poprawna odpowiedź (uczniowie III kl. LO właśnie tak jednogłośnie odrzeki).
Proszę o udzielenie prawidłowej odpowiedzi.
Nie bardzo rozumiemy, co właściwie orzekli uczniowie trzeciej klasy LO, ani czy pytanie jest w tonacji serio, czy żartobliwe. Sformułowanie góra objeżdżana przez samochód nie brzmi fortunnie, podobnie jak góra obchodzona przez turystów, niemniej jednak oba wyrażenia są gramatycznie poprawne.
Mirosław Bańko