obejść się i obyć się

Dzień dobry,
„Bez kłótni się nie obejdzie/obędzie…”, „Nie potrafił się obejść/obyć bez kieliszka na wieczór…”. Czy te czasowniki są synonimami, czy użycie któregoś jest może błędem?
Z góry dziękuję za pomoc!
ŁB
Obejść się i obyć się (bez czegoś) są równoznaczne i równie poprawne. Myślałem, że ten problem już był poruszany w naszej poradni, ale w jej archiwum znalazłem tylko przykłady zamiennego użycia ww. zwrotów w odpowiedziach na pytania (także w moich).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski