oboje oczu

Dzień Dobry.
Jak brzmi poprawny zapis: na obu oczach czy na obydwu oczach? Czy obie warianty są poprawne? Tekst ma być wykorzystany do krótkiego tekstu reklamowego.
Pozdrawiam
Joanna Bitner
Rzeczownik oko w swoim podstawowym znaczeniu łączy się z liczebnikami zbiorowymi. Dlatego nie na obu oczach ani na obydwu oczach, lecz na obojgu oczach. Tylko ta ostatnia konstrukcja jest poprawna.
Mirosław Bańko