obscena

Szanowni Państwo,
w słownikach można znaleźć rzeczownik obscena. Tymczasem, jak zauważyłem, w mediach, zwłaszcza telewizji i radiu, można się spotkać jedynie z formą obscenia (a nawet z żartobliwie utworzoną liczbą pojedynczą obscenium). Czy tylko słownikowe obscena jest poprawne?
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości aż do kolejnych wakacji!
Obscena to forma liczby mnogiej w rodzaju nijakim łacińskiego przymiotnika obscenus o znaczeniu 'nieprzyzwoity'. W polszczyźnie są więc obscena uzasadnione swoim pochodzeniem. Formy obscenia nie słyszałem i jestem zdziwiony opinią, że tylko ją można spotkać w mediach. O niej dopiero można by powiedzieć, że jest nieprzyzwoita!
Mirosław Bańko, PWN