obszar

Proszę Państwa,
czy użycie słowa obszar w kontekście obszar badań, obszar zainteresowań czy obszar działalności jest użyciem poprawnym i czy można je bez obaw stosować w tekstach naukowych?
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Tak, jest to rozpowszechniona metafora – tak rozpowszechniona, że nawet nie odczuwana już jako taka. Można ją znaleźć w słownikach, zob. np. Inny słownik języka polskiego PWN, hasło obszar, znaczenie 3.
Mirosław Bańko, PWN