od… poprzez… aż do

Czy w poniższym zdaniu należy rozdzielić przecinkami człony wyliczane: „Piwo przybiera rożne barwy: od żółtej poprzez złotawą aż po bursztynową”?
Dziękuję za odpowiedź.
Przecinki są tu tak samo zbyteczne jak w zdaniu: „Jechał z Krakowa do Warszawy przez Radom”. Wydzielenie przecinkami słów poprzez złotawą nie będzie jednak błędem. Dla czytającego przecinki mogą stanowić wskazówkę, że autor chciał nadać swojej wypowiedzi swoisty rytm.
Mirosław Bańko