od siebie czy ode mnie?

Szanowni Państwo,
powiemy „Powierzam to lepszym ode mnie” czy „Powierzam to lepszym od siebie”? Wydaje mi się, że należałoby wybrać pierwszą możliwość, bo druga brzmi trochę tak, jakby ci, którym to powierzam, mieli być lepsi od siebie samych albo od siebie nawzajem. Chyba zawodzi tu wiedza z gramatyki: nie jestem pewien, kogo dotyczy zwrotność w zdaniu drugim.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Ciekawy przykład. Nie przypominam sobie analizy gramatycznej tego rodzaju zdań, więc napiszę tylko o swoich intuicjach: w pierwszej chwili oba zdania wydały mi się poprawne i równoznaczne, a interpretację drugiego przykładu, którą Pan podał, uznałem za mało prawdopodobną. Kiedy jednak uzupełniłem Pana przykłady o słowo osobom – „Powierzam to osobom lepszym ode mnie” i „Powierzam to osobom lepszym od siebie” – zobaczyłem, że Pana interpretacja staje się bardziej wiarygodna. W sumie, mając na myśli sens zawarty w pierwszym przykładzie, nie sięgałbym po drugi, gdyż wydaje się to ryzykowne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski