od swojej matki a mojej babki

Witam! Chciałem zapytać, czy w zdaniu „Przypuszczam, że tak jak ja, nauczył się tego od swojej matki a mojej babki” przed spójnikiem a powinien być przecinek.
Dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli a łączy dwa składniki zdania, np. dwa rzeczowniki lub dwa przymiotniki, i nie przeciwstawia ich sobie, to nie poprzedzamy go przecinkiem, por. „Słowik śpiewał cicho a łagodnie”. Tak używane a ma charakter książkowy i znaczy tyle co i. W zacytowanym przez Pana zdaniu przecinek nie jest potrzebny.
Mirosław Bańko, PWN