oddawać się obowiązkom

Czy wyrażenie oddawać się obowiązkom jest poprawne? Chciałabym użyć go w zdaniu: „Swoim obowiązkom oddaje się w sposób ambitny i profesjonalny”.
Nie jest to częsty zwrot, więc jego odbiór będzie uwarunkowany przez typowe konteksty słowa oddawać się (czemuś): z jednej strony marzeniom, modlitwom, rozmyślaniom, wspomnieniom, z drugiej – lekturze, studiom, a z trzeciej – pijaństwu, rozpuście, rozrywkom, uciechom, zabawie. Obowiązki można też pełnić, spełniać, wypełniać oraz wykonywać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski