odmiana liczebników zbiorowych

Dzień dobry,
mam problem z odmianą frazy „Poszli z 26 dzieci” – czy powinno być dwadzieściorgiem sześciorgiem? Zasady wskazują, że tak, jednak brzmi to w moim odczuciu bardzo nienaturalnie. Istnieje inna możliwość zapisania tego liczebnika w tym wypadku?
Wydawnictwa normatywne pozwalają łączyć liczebnik zbiorowy na ostatnim miejscu frazy liczebnikowej z liczebnikami głównymi na miejscach wcześniejszych, w tym nawet na miejscu wskazującym dziesiątki. Jest to zgodne, zdaje się, z Pani oczekiwaniem, pozwala bowiem mówić: „Poszli z dwudziestu sześciorgiem dzieci” lub „Poszli z dwudziestoma sześciorgiem dzieci”. W moim odczuciu jednak te zdania nie brzmią naturalnie, gdyż są zbudowane niejednorodnie. Przekonałem się też, że są spotykane rzadziej niż zdania typu „Poszli z dwadzieściorgiem sześciorgiem dzieci”. Oczywiście istnieją zwyczajowe wyjatki, proszę sobie przypomnieć na przykład, ile dzieci miał ojciec Wirgiliusz.
Ja natomiast przypomnę, że nie są poprawne zapisy typu z 26-giem.
Mirosław Bańko, PWN