odmiana nazw mieszkańców z przyrostkiem -anin

Witam,
przeczytałem w poradni, że nazwy mieszkańców z przyrostkiem -anin „mają w dopełniaczu liczby mnogiej tzw. formy bezkońcówkowe, przy czym temat fleksyjny wyrazu jest skrócony o końcowe -in, np. szczecinian, Rosjan”. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego rzeczowniki: leśnianin (mieszkaniec Leśnej [SPP 2004]), aganin (mieszkaniec Aganii [WSO 2003]) oraz dobrzanin (mieszkaniec Dobrej [SPP 2004]) są takie wyjątkowe i otrzymują w dopełniaczu końcówkę -ów.
Dziękuję i pozdrawiam.
Dopełniacz liczby mnogiej od podanych nazw mieszkańców powinien mieć formę (tych) leśnian, dobrzan, jeśli gdzieś jest inaczej, to błąd. Forma aganów (doszło w niej do dodatkowego skrócenia podstawy) jest prawidłowa. Chodzi o to, że w nazwach mieszkańców, które pochodne są od nazw obcych, niekiedy pojawia się końcówka -ów, dotyczy to np. nazw mających spółgłoskę tylnojęzykową przed przyrostkiem (a więc zakończenie -ganin, -kanin). Skoro formy Amerykanów, Meksykanów nie budzą wątpliwości, nie ma powodu kwestionować formy aganów, zwłaszcza że słowniki wymieniają ją od wczesnych lat 70. XX w.
Jan Grzenia