odmiana nazwisk żeńskich

Dzień dobry!
Na mapie mamy nazwę Cieśnina Beringa, zaś na planie miasta ulica Rosoła. W jaki sposób brzmiałyby te nazwy, gdyby nie byli to panowie Bering i Rosół, ale panie Bering i Rosół? Pozdrawiam!
Mirnal
Nazwiska kobiet zakończone na spółgłoski są nieodmienne, a w takim razie byłoby Cieśnina Bering, ulica Rosół. Nie trzeba zresztą tworzyć takich sztucznych przykładów, bo w niejednym polskim mieście mamy np. ul. Juliusza Kossaka i ul. Zofii Kossak-Szczuckiej, a wśród „dużych” nazw geograficznych jest np. Ziemia Królowej Maud.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski