odmiana nazwisk

Witam,
jak należy odmieniać nazwiska na zaproszeniach? Nazwisko Kopka: „Zapraszam WP Annę i Jana Kopka” czy „Kopków”? Nazwisko Trybała: „Zapraszam WP Annę i Jana Trybała” czy „Trybałów”? A jak zapraszam Marię? Wtedy Marię Trybała czy Trybałę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nazwiska należy odmieniać. Ich nieodmienność można zaakceptować tylko w szczególnych okolicznościach, np. gdy są to nazwiska obce o osobliwym zakończeniu, do których trudno stosować nasze reguły gramatyki.
Nazwiska podane w pytaniu nie powinny jednak sprawiać problemów w odmianie, a w związku z tym piszemy: „Zapraszam WP Annę i Jana Kopków”, „Zapraszam WP Annę i Jana Trybałów”, „Zapraszam Marię Trybałę”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski