odmiana nazwiska Ibe

Szanowni Państwo!
Mam wątpliwości odnośnie odmiany angielskiego nazwiska Ibe. Wbrew pozorom nie wymawia się go [Ajb] (wówczas sprawa byłaby ewidentna), ale [Ajbi]. Czy stosować zasady dotyczące nazwisk zakończonych na -y (Ibego itd.)?
Paweł Szczepański
Tak, zastosowanie ma tu reguła [248] Wielkiego słownika ortograficznego PWN. Zgodnie z nią odmieniamy: DB. Ibego, C. Ibemu, NMs. Ibem.
Jan Grzenia