odmiana nazwiska Ratisbonne

Szanowni Państwo,
mam pytanie odnośnie odmiany nazwiska Ratisbonne w miejscowniku. Czy odmienia się ono analogicznie do nazwiska Lamartine – Jan Grzenia w Słowniku nazw własnych podaje formę o Lamartinie. Czy będzie o Ratisbonnie bez apostrofu?
Z góry dziękuję za odpowiedź, z poważaniem,
Izabela Bohdanow
Tak, o Ratisbonnie to poprawna forma miejscownika. W razie problemów z odmianą proszę kierować się analogią do występujących w wielu słownikach nazwisk Cézanne, Lamartine, także Donne (choć angielskie).
Jan Grzenia