odmiana skrótowców

Mam pytanie o poprawną odmianę skrótowców w odniesieniu do klubów sportowych. Czy poprawne są zapisy: „Piłkarze GKS-u Katowice wygrali…”, „Drużyna zmierzy się z z KS-em Żory”, „Zawodnicy nie sprostali GKS-owi Bełchatów”? Czy raczej powinno się pisać: „Drużyna zmierzy się z z KS Żory”?
Proszę o pomoc :)
Nie wszystkie skrótowce są odmienne, a niektóre można odmieniać albo nie. Do tych o fakultatywnej odmianie należą właśnie GKS i KS, por. przykłady ze Słownika skrótów i skrótowców J. Podrackiego: „Stadion GKS (GKS-u). Działać w GKS (w GKS-ie)” i „Członkowie KS (KS-u). Działać w KS (w KS-ie)”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski