odmieniać czy nie odmieniać?

Czy nieodmienianie nazw geograficznych Ronsawal, Madrigal jest błędem? Czy należy te słowa odmieniać? Np. „Spotkaliśmy się pod Ronsewalem”, „Jadę do Madrigalu”.
Nazwy te nie powinny być odmieniane tylko wówczas, gdy są akcentowane na ostatnią sylabę. Pierwszej z nich nie odnalazłem w żadnym atlasie (chyba że chodzi o wąwóz Ronsewal, znany z eposu o Rolandzie), druga jest najprawdopodobniej hiszpańska, toteż akcent zapewne pada na sylabę inna niż ostatnia. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je odmieniać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski