odmieniamy Osijek

Jak odmienia się nazwa Osijek? Jeden z internetowych słowników podaje formy Osijka, Osijku, ale może jednak [odmieniać trzeba] tak samo jak Osiek, tzn. bez gubienia e?
Wielki słownik ortograficzny PWN podaje Osijeka, Osijekiem, i słusznie, bo nie ma tu przyrostka -ek jak w nazwie Lwówek, Lwówka. Formy odmiany tej nazwy z ruchomym e trzeba uznać za przejaw hiperpoprawności.
Jan Grzenia