odnośnie (do) czegoś

Szanowni Państwo,
ostatnio zauważyłem, iż mało kto używa poprawnej (według Słownika poprawnej polszczyzny PWN z 2004 r.) formy odnośnie do czegoś, a nagminnie używana jest, tak w mowie, jak i piśmie, forma odnośnie czegoś, bez przyimka do. Sprawdziłem to w Waszym korpusie i stosunek odnośnie czegoś do odnośnie do czegoś wynosi ok. 4:1. Czy w takim razie można zaryzykować stwierdzenie, że odnośnie czegoś stało się już poprawną formą, skoro użytkownicy języka uznali ją za poprawną?
Poprawne językowo jest to, co jest zgodne z językową normą, ponieważ jednak istnieją różne normy, istnieją też różne aspekty poprawności. O wyrażeniu odnośnie czegoś można powiedzieć, że jest zgodne z normą zwyczajową, ale niezgodne z normą stanowioną. Najlepsze, co może słownik uczynić w takiej sytuacji, to poinformować o kolizji norm. Od słowników poprawnej polszczyzny Polacy oczekują jednak, by były nieco konserwatywne, więc koncepcja normy wielopunktowej – jak proponuję nazwać relacjonowanie w słowniku różnych punktów widzenia – może się w nich jeszcze długo nie przyjąć. I tak zresztą nowy SPP jest bardziej elastyczny od swoich poprzedników, gdyż relatywizuje oceny normatywne do sytuacji komunikacyjnej, mniejsze wymagania stawiając np. potocznej rozmowie niż oficjalnej korespondencji.
Mirosław Bańko, PWN