odnotować

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o komentarz, czy w niżej przytoczonym fragmencie słowo odnotować zostało prawidłowo użyte: „Były to kolejne udane targi, podczas których odnotowaliśmy 101 wystawców i ponad 4 tysiące branżowych zwiedzających”. Wg informacji, które znalazłam, odnotować można fakty oraz wydarzenia, a nie odnosi się to do ludzi, w tym przypadku wystawców. Wydaje mi się również, że ewentualnie można odnotować obecność.
Z góry dziękuję za Państwa odpowiedź
Nie widzę błędu, o ile oczywiście samo słowo odnotować Pani nie razi. Ilekroć słyszę, że ktoś coś odnotował, nie mogę się oprzeć pytaniu, czy mówiący nie chciał powiedzieć, że ktoś coś zanotował. Formalnie jednak wszystko jest w porządku: odnotować jest obecne w słownikach, a w odniesieniu do osób może oznaczać zarówno spostrzeżenie, jak i zarejestrowanie (np. przez policjanta w dokumentach służbowych).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski