odtwórca

Czy w kostrukcji „Piotr Fronczewski był odtwórcą roli pana Kleksa” można pominąć słowo roli? To znaczy: „Piotr Fronczewski był odtwórcą pana Kleksa”?
Zupełnie wyjątkowo pomija się słowo roli, np. „(…) podczas oficjalnych uroczystości doszło kilkakrotnie do spotkania prawdziwego dowódcy Apollo z jego filmowym odtwórcą” (CKM). W zacytowanym przez Pana przykładzie nie widzę powodów, aby to słowo pominąć.
Mirosław Bańko, PWN