oere

Witam.
Zdawkowa moneta, głównie duńska, to: oere czy oerre? Słownik ortograficzny J. Podrackiego podaje oerre, a więcej niż połowa dostępnych mi źródeł podaje jedynie: oere. Nie wiem już teraz, jak dokładnie należałoby pisać tę nazwę.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam redakcję;)
Wszystkie cieszące się autorytetem źródła, które sprawdziłem, na czele z encyklopediami Wydawnictwa Naukowego PWN, podają, że nazwa ta ma formę øre (transkrybowaną też w formie öre i oere).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski