oglądać i obejrzeć

Czy oglądać i obejrzeć to te same czasowniki(w formie niedokonanej i dokonanej)?
Tak, oglądać i obejrzeć tworzą tzw. parę aspektową i np. w słownikacjh języka polskiego opisywane są w jednym artykule hasłowym. Południowopolskim wariantem czasownika obejrzeć jest oglądnąć. W pewnych użyciach czasownik oglądać nie ma jednak odpowiednika w obejrzeć. np. „Mieli się nie oglądać na koszty i trudności”, bywa też na odwrót, np. „Ani się obejrzała, jak wysączyły całą butelkę”.
Mirosław Bańko, PWN