oglądnąć

Dawniej od słowa oglądać wywodziło się oberzyj, obejrzalem itp., a teraz w Internecie jest pełno: oglądnij, oglądnijcie. Czy teraz taka forma jest poprawna?
Pozdrawiam serdecznie.
Oglądnąć, zaglądnąć itp. to formy regionalne, małopolskie. Internet jest demokratyczny i pozwala każdemu wypowiadać się dowolnie. W związku z tym w Internecie można znaleźć różne rzeczy i trzeba do nich podchodzić z ostrożnością. Formom oglądnąć, zaglądnąć itp. nie powinniśmy jednak czynić zarzutów – choć regionalne, są one powszechnie znane i obecne w słownikach.
Mirosław Bańko