okazjonalny

Witam.
chciałbym zapytać się, czy wyrażenie okazjonalny strój (w znaczeniu 'strój na jedną okazję, taki, który założymy jeden raz') jest prawidłowe?
Okazjonalny znaczy 1. 'wykonany na jakąś okazję', 2. 'rzadko spotykany'. Znaczenie 1 jest bliskie temu, co chce Pani wyrazić, ale o stroju nie mówi się w taki sposób. Okazjonalny może być utwór (napisany na jakąś okazję) lub koncert (zorganizowany z jakiejś okazji). Nie byłoby też dobrze powiedzieć jednorazowy strój, gdyż to by sugerowało, że chodzi o ubiór nietrwały, którego drugi raz po prostu włożyć się nie da. Niestety, nie mogę znaleźć słowa, które by dokładnie oddawało zamierzony sens wypowiedzi. Może czytelnikom naszej poradni się uda?
Mirosław Bańko, PWN